کلاهبرداران از برگشت ناپذیر بودن معاملات رمز ارز سواستفاده می کنند.

مایکل کوهن معاون مای چارج بَک،می گوید کلاهبرداران از برگشت ناپذیر بودن معاملات رمز ارز و بیت کوین سواستفاده می کنند.
مایکل کوهن کارمند شرکت مای چارج بَک،در گفت و گویی اعلام کرد کلاهبرداران می دانند که بعد از انجام شدن و ثبت خرید و فروش با بیت کوین دیگر آن ها برگشت پذیر نیستند و از این قضه سو استفاده می کنند. وقتی یک معامله با بیت کوین انجام می شود بعد از گذشت مدتی دیگر امکان این که از آن صرف نظر کرد وجود ندارد.
وقتی که بی تی سی برای اولین بار وارد عرصه ی ارزها شد یکی از نقاط مثبتش این بود که از کارت های اعتباری افرادِ خرده فروش محافظت می کرد.
10 نوامبر 2008 جیمزآدونالد به ساتوشی ناکاموتو ایمیلی زد (ساتوشی کسی است که ارزهای دیجیتال را ساخت) جیمز آ در اون ایمیل از نحوه ی کارکرد معاملات بیت کوینی شکایت داشت و گفته بود که از اینکه معاملات بلافاصله نهایی نمیشود شاکی است. همچنین جیمز اضافه کرد:درست است که عدم پذیرش سریع معاملات توسط سیستم یک ویژگی خاص و خوب نیست اما هنوز هم از سیستم های دیگر سریع تر کار می کند.
بعد از پر کردن چک های کاغذی به نتیجه رسیدن آن ها ممکنه یک الی دو هفته طول بکشد و معاملات کارت های اعتباری 60 تا 180 روز بعد از انجام دادن معامله قابل اعتراض هستند. اما معاملات بی تی سی طی یک تا دو ساعت بعد نهایی می شوند .
در گفت و گویی با کوهن او اعلام کرد که در بعضی موارد بازپرداخت کارت های اعتباری 18 ماه پس از تاریخ معامله نیز امکان دارد.
در مورد بازپرداخت کارت های اعتباری دو مورد وجود دارد یکی فردی که به طور مجاز با کارت خود تراکنشی کرده وازآن راضی نیست و دیگری هم دسترسی ای غیر مجاز است که یک تراکنش از سمت مجرم است.
کوهن گفت وقتی صحبت از رمز ارزها است کارایی شرکت های مَستِر کارد یا ویسا از دسته ی دوم حذف شده یعنی تراکنش در سایت های قمار غیر مجاز به حساب نمی آید.
کوهن اظهار کرد که به علت کلاهبرداری ها فرآیندِ ثبتِ سریع معاملات، ممکن نیست.
متاسفانه کلاهبرداران از معاملات ارزهای دیجیتالی سواستفاده می کنند .
او فکر میکند این کند بودن سیستم در ثبت فرآیند خرید و فروش دلیل و بهانه ی خوبی برای افرادی است که علاقه ای به ارزهای مجازی ندارند و دنبال این هستند که دیگران را هم از استفاده ای از ارزهای مجازی پشیمان کنند.
کلاهبرداری افراد در رمزارز ها مانعی برای پیشرفت و مشهور تر شدن این ارزها است. البته کلاهبرداران کسانی نیستند که استفاده ی از بیت کوین و بقیه ی ارزها را تبلیغ می کنند.
کوهن گفت یکی از شیوه ی کلاهبرداران اینگونه است که محصولات و خدمات تقلبی را به مشتریان بی خبر ارائه می دهند و در آخرین لحظه کلاهبردار، قربانی خود را متقاعد می کند که هزینه خدمات را بپردازد و یا در درگاه های خریدی که آن ها ارائه می دهند رمز ارز خود را استفاده کنند.
شرکت کوهن برای ضرر نکردن افراد قربانی و برگرداندن پول آن ها حرکت کلاهبرداران را در بلاک چین ردیابی می کند و شناسایی کرده.
دو دفتر وزارت خانه ی ایالت متحده ی آمریکا به شرکت ها درباره ی پرداخت مشتریان، خطرات و بدافزار ها مشاوره داده است.
در نتیجه دولت آمریکا با تنظیم مقررات جدید کار کلاهبرداران را سخت کرده است.

1
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید