هش ریت چه کاربردی دارد؟

هش ریت چه کاربردی دارد؟
کارکردِ دستگاه ماینر را می توان با هش ریت اندازه گیری کرد در واقع از آن برای سنجش مقدار کار یک ماینر استفاده میشود.
برای فهمیدنِ کارکردِ هش اول باید بدانیم ماینر چیست؟ ماینر یک کلمه ی انگلیسی به معنی استخراج کننده است، در مورد بحث بی تی سی و ارزهای دیجیتال وقتی از کلمه ی ماینر استفاده می کنیم منظورمان استخراج کردن ارز است.
منظور از ماینر کردن بیت کوین و ارزهای دیجیتال یعنی ارزها را خارج و برداشت می کنیم.
هش ریت چیست؟
هش ریت ها سرعت یک ماینر را در برداشت هر هش نشان می دهد. سرعت برداشت ارز را با هش در ثانیه مشخص میکنند. در فرآیند برداشت بی تی سی تراکنش ها قبل از اضافه شدن به بلاک چین ها باید هَش شوند که این کار را هَشینگ می گویند، یعنی وقتی می خواهید برداشتی کنید قبل از برداشت کردن پول ابتدا تراکنش شما هش میشود، به صورت کد در می آید و به بلاک چین وارد می شود.
هش ریت در معاملات تمام ارزهای دیجیتال دخالت دارد و این امر مخصوص بی تی سی نیست، هش ریت توسط واحدی به نام هَش بر ثانیه اندازه گیری می شود یعنی در هر ثانیه چه مقدار هش برداشت می شود. هشینگ کردن توسط معادلات پیچیده ی ریاضی انجام میشود و مقداری را به مقداری دیگر تبدیل می کند.
بهره گیری از هشینگ باعث امنیت در شبکه می شود و موجب شده تا ارزها قابل پیگیری باشند و هر فرد برداشت کننده در بلاک چین قابل شناسایی باشد.
کاربران در برداشت ارزهای دیجیتال و برای رمزگذاری اکانت های خود از هشینگ استفاده می کنند.
در بلاک چین بی تی سی و اتریوم، ماینینگ و استخراج با انجام هشینگ اجرا می شود. هشینگ فرآیندی، برای صحت تجارت در سیستم و حفظ امنیت اطلاعات کاربران است.
در ارزهای دیجیتال تراکنش ها را به صورت رقم ها و عددها ی ساده وارد می کنیم و با هشینگ در خروجی کدهایی هش شده به دست می آوریم.
محاسبات سریع سیستم ها از طریق هش ممکن است، هش های به دست آمده را نمی توانیم به ورودی تبدیل کنیم زیرا خروجی های نهایی رمزنگاری شده هستند.
اگر ورودی فرآیند را تغییر دهیم ، خروجی که هش ها هستند نیز تغییر کرده و تغییر کوچک در ورودی فرآیندِ خروجی را متفاوت خواهد کرد.
اندازه ی هش ها هیچگاه با هم برابر نیستند زیرا ورودی های متفاوتی دارند و کدهای آن ها متمایز است.

3
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید