معرفی ارز اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH) یک پلتفرم انقلابی است که منجر به ایجاد مفهوم قراردادهای هوشمند بلاکچین شد . این ارز اولین بار در 2015  توسط ویتالیک بوترین معرفی و منتشر شد و به سرعت به یکی از ارز های محبوب تبدیل شد .

تیم توسعه دهنده اتریوم متشکل از مهندسین و افراد خلاق و نابغه ای است که برای توسعه این پلتفرم همکاری میکنند اتریوم مانند بیت کوین قابلیت پردازش سریع و ارزان قیمت تراکنش ها روی شبکه بلاکچین را دارد و علاوه بر این امکان اجرای قراردادهای هوشمند نیز بر روی پلتفرم آن ممکن است .

اکنون اتریوم با ارزش حدود 44 میلیارد دلاری رتبه دوم بازار رمز ارز ها پس از بیت کوین را در اختیار دارد و حدود 11.5 درصد از کل بازار متعلق به آن است و بالاترین قیمتی که اتریوم در سال 1396 به آن رسید 1396 دلار بوده است و اکنون با افت زیادی نسبت اوج خود در کانال 400 دلار قرار دارد

مفهوم قرارداد هوشمند

قرارداد هوشمند یک عملیات کامپیوتری است که میتوان به کمک آن قرارداد های موجود را بهبود و تکامل بخشید. قراردادهای هوشمند امکان ایجاد تراکنش های معتبر بدون نیاز به واسطه را فراهم می کند که این تراکنش ها تماما قابل رهگیری و غیرقابل برگشت هستند و کلیه شرایط و اجرای تمام اقدامات قرارداد به طور خودکار در این قرارداد ها درج می شود.

قراردادهای هوشمند میتواند بدون نیاز به فرد یا نهادی اجرا واعمال شود از این رو می تواند امنیت بیشتری و هزینه کمتری داشته باشد اما امکان بروز خطای انسانی در هنگام نگارش کد ها قرارداد , قوانین غیر شفاف در کشور های مختلف در رابطه با این چنین قرارداد ها و هزینه بالای نگارش توسط برنامه نویسان از معایب اصلی اینگونه قرارداد هاست.

از قرارداد های هوشمند میتوان در زمینه های مختلفی چون موسسات مالی و بانک ها,بیمه ها,انتخابات,دولت ها,املاک و خدمات سلامتی و غیره استفاده کرد و با رشد و بلوغ این قراردادها می توان آن ها را جایگزین قرارداد های امروزی کرد.

 

2
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید